Gamifikacja
"RODO w Firmie"

Zastosowanie gamifikacji w biznesie, w sprzedaży.

Dlaczego do realizacji szkoleń
"RODO w Firmie" stosowana jest gamifikacja, czyli gra symulacyjna?

Zwiększenie zaangażowania Pracowników i Klientów w szkolenia z wykorzystaniem koncepcji rekonstrukcji doświadczenia w procesie uczenia się. 

SCENARIUSZ GAMIFIKACJI
"RODO W FIRMIE"

Firma wymaga utrzymania zgodności z RODO i zapewnienia, że prywatność jest chroniona. Uczestnicy wcielają się w Pracowników, do których Właściciel i Zarząd mają całkowite zaufanie w zakresie RODO. Zadaniem Uczestników jest dobrać środki ochrony danych, tak aby ochronić firmę przed naruszeniem zasad ochrony danych, a następnie ocenić ryzyko. Spośród 30 środków ochrony danych, to od Was zależy, które zostaną wybrane.

Uczestnicy maja do dyspozycji ograniczony budżet, a każdy środek ochrony ma wpływ na poziom ochrony danych i na pracochłonność.

Po każdym etapie sytuacja się zmienia, więc Uczestnicy dostają ocenę swoich dokonań liczoną w dodatkowych punktach bezpieczeństwa, które Mistrz IOD-a dodaje za odpowiednie kombinacje środków ochrony.

Zespołowo są oceniane, wybierane środki ochrony, które należy zastosować.
Wyniki zespołów są porównywane.
Najlepszy wynik nie jest taki oczywisty, ponieważ na Uczestników czekają na pułapki.

Nie ma 100% zabezpieczeń, dlatego po mimo wysiłków Uczestników i tak może dojść do naruszenia ochrony.
Dlatego trzeba wiedzieć, jak na to reagować, ćwicząc reagowanie na naruszenia, tak żeby ograniczyć straty.

Stąd zadaniem Uczestników podzielonych na zespoły będzie zapewnienie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych.
Ponieważ nie ma 100% zabezpieczeń, w zależności od dobranych środków ochrony danych każdy zespół zmierzy się z różnego kalibru naruszeniami ochrony danych, które miały miejsce i zostały udokumentowane.

Na koniec zespoły przeanalizują poziom ryzyka w firmie, po tym, jak naruszenie ochrony danych zostanie zażegnane.
Ocena poziomu ryzyka będzie m. in. zależna od tego, jak każdy z zespołów poradzi sobie ze skutkami naruszenia ochrony danych oraz jak zaplanuje ograniczenie wystąpienia naruszenia w przyszłości.

Dlatego podczas tego szkolenia można bez konsekwencji popełniać błędy, ale również osiągać szybkie sukcesy, ponieważ jest to gra symulacyjna nt. rozliczalności ochrony danych, w której możliwości rozwiązania jest wiele, a po każdym ćwiczeniu omawiamy wyniki zespołów.

Jak uniknąć reklamacji składanych przez Klientów zaniepokojonych o prywatność i bezpieczeństwo swoich danych oraz przygotować się na ewentualne kontrole z Urzędu Ochrony Danych Osobowych?
Na to pytanie odpowie szkolenie "RODO w Firmie" - wydarzenie, podczas którego można się do tego przygotować. 

Narzędzia gamifikacji wykorzystane w symulacji pt. "RODO w Firmie"

Środki ochrony danych osobowych a zarządzanie ochroną danych

Testowanie gamifikacji

Poznaj sposoby gamifikacji w sprzedaży

© Copyright 2023 Kowalski ORG - Wszelkie prawa zastrzeżone

Made with ‌

Landing Page Software